Rekrutacje w branży inżynieryjnej

Agencja Pracy Tymczasowej FallWork to lider w rekrutacji kadry technicznej. Od wielu lat oferujemy przedsiębiorcom nowoczesne rozwiązania z zakresu rekrutacji i selekcji pracowników.  Dysponujemy znakomitym zespołem pracowników specjalizujących się w realizowaniu projektów rekrutacyjnych obejmujących stanowiska inżynierskie i techniczne.

Wiemy, jak skutecznie rekrutować inżynierów.

Kogo rekrutujemy?

Wiemy, że sukces firmy zależy od pracy, wiedzy i zaangażowania każdego członka zespołu. Dlatego z równą starannością podchodzimy do rekrutacji szeregowego personelu, jak i pracowników szczebla kierowniczego i kadry zarządzającej. Prowadzimy rekrutacje stałe i specjalistyczne. Najczęściej rekrutujemy inżynierów z następujących branż:

 • Elektronika i telekomunikacja
 • Elektryka i energetyka
 • Automatyka, robotyka i utrzymanie ruchu
 • Tworzywa sztuczne
 • Motoryzacja
 • Wentylacja/ klimatyzacja/ chłodnictwo/ ciepłownictwo
 • Metalurgia/ odlewnictwo/ metale
 • Budowa maszyn: konstrukcja, projektowanie, mechanika.
Jak rekrutujemy?

Biorąc pod uwagę specyfikę branży - opracowaliśmy wieloetapowy system rekrutacji, który pozwala nam wyłonić najlepszych kandydatów.

Pierwszy etap to zebranie aplikacji kandydatów. Aby dotrzeć do najlepszych specjalistów, nasi konsultanci

 • Sprawdzają wewnętrzną bazę kandydatów
 • Projektują i publikują ogłoszenia w prasie branżowej i serwisach internetowych
 • Wykorzystują networking, czyli bazę kontaktów zdobywanych podczas konferencji i spotkań branżowych oraz rekomendacji innych specjalistów
 • Korzystają z pomocy biur karier działających przy najlepszych politechnikach
 • Wykorzystują metodę direct search - nawiązują bezpośredni kontakt z osobami zajmującymi analogiczne stanowiska w konkurencyjnych firmach i prezentują im ofertę współpracy. To metoda pozwalająca na pozyskanie najlepszych specjalistów.

Drugi etap to analiza aplikacji i wstępna selekcja kandydatów, podczas których sprawdzamy zgodność ich profilu zawodowego z oczekiwaniami naszego klienta. Odbywamy z kandydatem wstępną rozmowę, która pozwala sprawdzić zarówno jego doświadczenie, jak i oczekiwania. Dzięki temu możemy przygotować szczegółową ofertę, jaką przedstawimy mu w dalszych etapach rekrutacji.

Trzeci etap to seria rozmów oraz testów, które pozwalają na stworzenie szczegółowego profilu kandydata.

Ostatni etap  rekrutacji to organizacja spotkań wyłonionych przez nas najlepszych kandydatów z przedstawicielami firmy klienta.

Dlaczego warto powierzyć rekrutację Agencji Pracy FallWork?

Wiemy, jak ważny jest dla Państwa proces rekrutacji nowych pracowników. Dlatego dokładamy wszelkich starań, by nasza współpraca przebiegła pomyślnie. Dlatego też opiera się zawsze na trzech złotych zasadach:

Success fee. U nas klient płaci wyłącznie za rezultat. Opłatę pobieramy dopiero, gdy proces rekrutacyjny zakończy się podpisaniem umowy z nowym pracownikiem.

Brak wyłączności. Jesteśmy pewni naszej przewagi nad konkurencją, dlatego nie oczekujemy od naszych klientów podpisywania umowy na wyłączność. Mają Państwo pełną swobodę w nawiązywaniu współpracy z innymi agencjami rekrutacyjnymi.

Gwarancja dodatkowej rekrutacji. Jesteśmy przekonani, że rekomendujemy Państwu najlepszych kandydatów. Jeśli jednak w czasie gwarancji nowy pracownik nie spełni Państwa oczekiwań- gwarantujemy przeprowadzenie rekrutacji dodatkowej.

Ponadto współpraca z Agencją Pracy FallWork oparta jest zawsze na jasnych i przejrzystych zasadach.  Maksimum efektywności, minimum formalności – to nasza dewiza. Szczegóły współpracy, a także precyzyjną wycenę procesu rekrutacyjnego ustalamy indywidualnie z każdym klientem. Wiemy, jak cenny w biznesie jest czas, więc oferujemy proste i jasne zasady rozliczeń na podstawie jednej faktury VAT za całą usługę.