Rekrutacje w branży B2B

Branża B2B jest jedną z najdynamiczniej rozwijających się sfer gospodarki. Gdy pracownicy innych sektorów walczą z kryzysem - w handlu wciąż trwa hossa. Jednak skorzystają na niej tylko ci, którzy będą dysponowali najlepszymi pracownikami. Dlatego w rekrutacji personelu lepiej nie zdawać się na przypadek i powierzyć ją specjalistom.

NIE ZDAWAJ SIĘ NA LOS – POWIERZ REKRUTACJĘ SPECJALISTOM!

 • Nasi headhunterzy stosują metodę direct search, by złożyć ofertę najlepszych specjalistów
 • Nasi headhunterzy wykorzystują networking, by dotrzeć do idealnych kandydatów.
 • Prowadzimy wieloetapową selekcję kandydatów.
 • Korzystamy z nowoczesnych metod rekrutacyjnych, takich jak symulacje, testy i assessment centre.

Agencja Pracy Tymczasowej FallWork to lider w branży HR. Od wielu lat oferujemy przedsiębiorcom nowoczesne rozwiązania z zakresu rekrutacji i selekcji pracowników. Specjalizujemy się w realizowaniu projektów rekrutacyjnych z zakresu handlu. Dzięki zespołowi specjalistów zajmujących się wyłącznie projektami w branży B2B gwarantujemy stuprocentową skuteczność w rekrutacji specjalistycznej. Współpraca z FallWork oznacza, że nasi klienci mogą skupić się na określaniu celów i zadań firmy. My zadbamy o to, by realizowali je najlepsi pracownicy.

Kogo rekrutujemy?

Wiemy, że sukces firmy zależy od pracy, wiedzy i zaangażowania każdego członka zespołu. Dlatego z równą starannością podchodzimy do rekrutacji szeregowego personelu, jak i pracowników szczebla kierowniczego i kadry zarządzającej. Prowadzimy rekrutacje stałe i specjalistyczne. Rekrutujemy przede wszystkim pracowników na następujące stanowiska :

 • kadra zarządzająca: Dyrektor Handlowy, Dyrektor Marketingu
 • kadra kierownicza: Kierownik Sprzedaży, Kierownik Działu Obsługi Klienta, Kierownik Działu Handlowego, Area Manager, Kierownik Sieci Sprzedaży
 • handlowcy: Specjalista ds. Sprzedaży, Przedstawiciel Handlowy, Key Account Manager, Key Business Development Manager, Sales Manager
 • konsultanci: Konsultant ds. Sprzedaży, Konsultant ds. Obsługi Klienta, Konsultant ds. Windykacji, Konsultant ze znajomością języka obcego
Jak rekrutujemy?

To, co wyróżnia Agencję Pracy FallWork na tle konkurencyjnych firm z branży HR, to stosowany przez nas unikalny system wieloetapowej rekrutacji. Dzięki metodologii selekcji i weryfikacji kandydatów opracowanej przez naszych specjalistów możemy zagwarantować, że naszym klientom rekomendujemy naprawdę najlepszych pracowników.

Pierwszy etap rekrutacji to zbieranie aplikacji kandydatów. Nasi rekruterzy :

 • Wykorzystują rozbudowaną bazę kontaktów Agencji FallWork, w której znajdują się CV osób związanych z branżą B2B.
 • Pilotują proces przygotowania i publikacji ogłoszeń zarówno w mediach ogólnopolskich, jak i branżowych, dzięki czemu oferta pracy dociera do szerokiego grona potencjalnie zainteresowanych kandydatów.
 • Wykorzystują metodę direct search w rekrutacjach kadry kierowniczej i zarządzającej. Headhunterzy nawiązują bezpośredni kontakt z osobami zajmującymi analogiczne stanowiska w konkurencyjnych firmach i prezentują im ofertę współpracy. To metoda pozwalająca na pozyskanie najlepszych specjalistów z branży B2B.

Drugi etap to analiza aplikacji i wstępna selekcja kandydatów:

 • Analizujemy wszystkie aplikacje, wybierając kandydatów posiadających wymagane doświadczenie, wykształcenie i umiejętności.
 • Przeprowadzamy wstępną rozmowę kwalifikacyjną i wyłaniamy najlepszych kandydatów.
 • Sprawdzamy referencje kandydata, a także informacje dostępne na jego temat w Internecie (w tym w mediach społecznościowych).

Trzeci etap to zaawansowane testy i wywiady z kandydatami z wykorzystaniem najnowocześniejszych narzędzi rekrutacyjnych i opracowanej przez nas metodologii :

 • Weryfikujemy wiedzę kandydata poprzez testy merytoryczne.
 • Przeprowadzamy testy umiejętności handlowych i negocjacyjnych w formie symulacji i odgrywania scenek.
 • Przeprowadzamy testy znajomości języków obcych, jeśli są wymagane na danym stanowisku.
 • Przygotowujemy testy kompetencyjne, aby utworzyć profil osobowościowy kandydata określając kluczowe cechy, takie jak zdolności przywódcze, umiejętność podejmowania decyzji, zdolność do pracy w zespole itp.
 • Dla kandydatów na kluczowe stanowiska organizujemy Assesment Centre łączy w sobie tradycyjne metody, takie jak testy i rozmowa kwalifikacyjna z grami symulacyjnymi i zespołowymi case studies. W testach bierze udział kilku kandydatów, co pozwala porównać ich umiejętności.

Ostatni etap rekrutacji to organizacja spotkań wyłonionych przez nas najlepszych kandydatów z przedstawicielami firmy klienta.

Dlaczego warto powierzyć rekrutację Agencji Pracy FallWork?

Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w rekrutacji w branży B2B wiemy, jak spełnić w wymagania naszych klientów. Opracowaliśmy standardy działalności, opierające się na trzech złotych zasadach:

Success fee. U nas klient płaci wyłącznie za rezultat. Opłatę pobieramy dopiero, gdy proces rekrutacyjny zakończy się podpisaniem umowy z nowym pracownikiem.

Brak wyłączności. Jesteśmy Pewni naszej przewagi nad konkurencją, dlatego nie oczekujemy od naszych klientów podpisywania umowy na wyłączność. Mają państwo pełną swobodę w nawiązywaniu współpracy z innymi agencjami rekrutacyjnymi.

Gwarancja dodatkowej rekrutacji. Jesteśmy przekonani, że rekomendujemy Państwu najlepszych kandydatów. Jeśli jednak w czasie gwarancji nowy pracownik nie spełni Państwa oczekiwań - gwarantujemy przeprowadzenie rekrutacji dodatkowej.

Ponadto współpraca z Agencją Pracy FallWork oparta jest zawsze na jasnych i przejrzystych zasadach.  Maksimum efektywności, minimum formalności – to nasza dewiza. Szczegóły współpracy, a także precyzyjną wycenę procesu rekrutacyjnego ustalamy indywidualnie z każdym klientem. Wiemy, jak cenny w biznesie jest czas, więc oferujemy proste i jasne zasady rozliczeń na podstawie jednej faktury VAT za całą usługę.