Rekrutacje w branży IT

O ile wiek XIX był wiekiem pary, to wiek XX i XXI są wiekami informacji. Nic więc dziwnego, że branża IT związana z przekazywaniem i rozpowszechnianiem informacji jest najdynamiczniej rozwijającą się dziś branżą na całym świecie. To do niej należą firmy, które w ostatnich dekadach stały się globalnymi gigantami. Trudno też znaleźć człowieka, który na co dzień nie korzysta z komputera, telefonu i innych sprzętów wykorzystujących technologię informacyjną. Wraz ze wzrostem znaczenia IT rośnie też konkurencja w obrębie tej branży. Dlatego dla każdego właściciela firmy IT tak ważne jest, by najlepsi specjaliści pracowali właśnie u niego.

Nasi specjaliści od branży IT wiedzą wszystko. Prowadzimy rekrutacje stałe i specjalistyczne.

Rekrutujemy przede wszystkim pracowników na następujące stanowiska:
 • Administratorzy. Administrator baz danych, administrator sieci, administrator SAP, administrator systemów informatycznych
 • Programiści i projektanci. Programista, projektant oprogramowania, projektant systemów informatycznych, projektant stron www, webmaster
 • Specjaliści. Specjalista z zakresu telekomunikacji, specjalista ds. IT, specjalista zawartości stron www.
 • Stanowiska kierownicze. Kierownik ds. tworzenia aplikacji, kierownik ds. wdrożeń, kierownik IT, kierownik wsparcia technicznego

Agencja Pracy Tymczasowej FallWork to lider w branży HR. Od wielu lat oferujemy przedsiębiorcom nowoczesne rozwiązania z zakresu rekrutacji i selekcji pracowników. Dysponujemy znakomitym zespołem pracowników specjalizujących się w realizowaniu projektów rekrutacyjnych z zakresu IT. Wiemy, jak znaleźć pracowników, z którymi Państwa firma będzie podbijać rynek IT.

Jak rekrutujemy?

To, co wyróżnia Agencję Pracy FallWork na tle konkurencyjnych firm z branży HR, to stosowany przez nas unikalny system wieloetapowej rekrutacji. Dzięki metodologii selekcji i weryfikacji kandydatów opracowanej przez naszych specjalistów możemy zagwarantować, że naszym klientom rekomendujemy naprawdę najlepszych pracowników.

Pierwszy etap rekrutacji to zbieranie aplikacji kandydatów. Nasi rekruterzy:

 • Analizują wyniki w bazie kontaktów Agencji FallWork, w której znajdują się CV osób związanych z branżą IT.
 • Opracowują ogłoszenia i nadzorują ich publikację w mediach ogólnopolskich i branżowych, dzięki czemu oferta pracy dociera do szerokiego grona potencjalnie zainteresowanych kandydatów.
 • Wykorzystują metodę direct search w rekrutacjach kadry kierowniczej i zarządzającej. Headhunterzy nawiązują bezpośredni kontakt z osobami zajmującymi analogiczne stanowiska w konkurencyjnych firmach i prezentują im ofertę współpracy. To metoda pozwalająca na pozyskanie najlepszych specjalistów z branży IT.

Drugi etap to analiza aplikacji i wstępna selekcja kandydatów:

 • Analizujemy wszystkie aplikacje, wybierając kandydatów posiadających wymagane doświadczenie, wykształcenie i umiejętności.
 • Przeprowadzamy wstępną rozmowę kwalifikacyjną i wyłaniamy najlepszych kandydatów.
 • Sprawdzamy referencje kandydata, a także informacje dostępne na jego temat w Internecie, w tym w mediach społecznościowych.

Trzeci etap to zaawansowane testy i wywiady z kandydatami z wykorzystaniem najnowocześniejszych narzędzi rekrutacyjnych i opracowanej przez nas metodologii :

 • Przeprowadzamy testy weryfikujące w praktyce umiejętności kandydata w zakresie IT
 • Przeprowadzamy testy znajomości języków obcych, jeśli są wymagane na danym stanowisku.
 • Przygotowujemy testy kompetencyjne, aby utworzyć profil osobowościowy kandydata określając kluczowe cechy, takie jak zdolności przywódcze, umiejętność podejmowania decyzji, zdolność do pracy w zespole itp.

Ostatni etap rekrutacji to organizacja spotkań wyłonionych przez nas najlepszych kandydatów z przedstawicielami firmy klienta.

Dlaczego warto powierzyć rekrutację Agencji Pracy FallWork?

Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w rekrutacji w branży IT znamy doskonale jej specyfikę. Wiemy, że najlepszym specjalistą nie musi być poważny człowiek w garniturze. Pamiętamy o chłopakach w trampkach, którzy stworzyli potęgę Google’a czy Facebooka.

Znamy też dobrze naszych klientów i wiemy, jak spełnić ich wymagania. Współpraca z nami opiera się zawsze na trzech złotych zasadach:

Success fee. U nas klient płaci wyłącznie za rezultat. Opłatę pobieramy dopiero, gdy proces rekrutacyjny zakończy się podpisaniem umowy z nowym pracownikiem.

Brak wyłączności. Jesteśmy pewni naszej przewagi nad konkurencją, dlatego nie oczekujemy od naszych klientów podpisywania umowy na wyłączność. Mają Państwo pełną swobodę w nawiązywaniu współpracy z innymi agencjami rekrutacyjnymi.

Gwarancja dodatkowej rekrutacji. Jesteśmy przekonani, że rekomendujemy Państwu najlepszych kandydatów. Jeśli jednak w czasie gwarancji nowy pracownik nie spełni Państwa oczekiwań- gwarantujemy przeprowadzenie rekrutacji dodatkowej.

Ponadto współpraca z Agencją Pracy FallWork oparta jest zawsze na jasnych i przejrzystych zasadach.  Maksimum efektywności, minimum formalności – to nasza dewiza. Szczegóły współpracy, a także precyzyjną wycenę procesu rekrutacyjnego ustalamy indywidualnie z każdym klientem. Wiemy, jak cenny w biznesie jest czas, więc oferujemy proste i jasne zasady rozliczeń na podstawie jednej faktury VAT za całą usługę.