FAQ - Pracodawców

Wszystkie niezbędne narzędzia
FAQ
Przedstawiamy listę typowych pytań dotyczących współpracy z Agencją Pracy Tymczasowej FallWork. Zachęcamy do zapoznania się z odpowiedziami.

Nie praktykujemy podpisywania umów na wyłączność, więc współpracując z nami, nie jesteście Państwo w żaden sposób ograniczeni,  jeśli chodzi o korzystanie z usług innych agencji pracy.

W związku z tym, ze każda rekrutacja bądź projekt pracy tymczasowej jest unikalnym projektem - stosujemy wyłącznie indywidualną wycenę po omówieniu szczegółów.

Czas realizacji procesu rekrutacyjnego zależy od wielu czynników, m.in. od liczby rekrutowanych pracowników, branży i stanowiska. Szacowany czas realizacji określamy podczas omawiania warunków współpracy.

Szanujemy czas naszych klientów, dlatego stosujemy prosty system rozliczenia na podstawie faktury VAT. Wystawiamy jedną fakturę za realizację całego projektu, co znacznie zmniejsza obciążenie księgowości Państwa firmy.

Praca tymczasowa to jedno z najnowszych rozwiązań na rynku pracy. To elastyczna forma zatrudnienia, w której umowa zawierana jest między trzema podmiotami: pracodawcą, agencją pracy i pracownikiem. Najczęściej stosowana jest w branżach, w których występują sezonowe wahania w natężeniu pracy oraz duża rotacja personelu.

Za bezpieczeństwo pracownika tymczasowego odpowiada pracodawca. Agencja FallWork gwarantuje natomiast wstępne szkolenia BHP oraz ewentualne badania lekarskie przed rozpoczęciem pracy.

Tak. Pracownicy zatrudniani przez Agencję FallWork mają odprowadzane składki, które umożliwiają im korzystanie z urlopu oraz zwolnienia w przypadku choroby.

Pracownicy tymczasowi są zatrudnieni przez Agencję FallWork i to agencja zajmuje się rozliczeniami finansowymi, w tym naliczaniem i wypłat wynagrodzeń.

Tak. Zajmujemy się zarówno rekrutacjami krajowymi, jak i zagranicznymi.

Tak. W naszej bazie znajdują się kandydaci posiadający specjalistyczne umiejętności oraz biegle władający językami obcymi. Mamy tez wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu rekrutacji specjalistycznych.

Praca tymczasowa nie wiąże się z żadnym minimalnym okresem zatrudnienia. Nawet, jeśli potrzebują Państwo pracownika na jeden dzień, nasza agencja zrealizuje takie zlecenie.

Szczegółowe regulacje i ograniczenia zawiera ustawa o pracy tymczasowej. Za wyjątkiem prac w niebezpiecznych warunkach pracownicy tymczasowi mogą jednak wykonywać większość obowiązków, które należą do stałego personelu Państwa firmy.

Nie. Pracownik tymczasowy zatrudniony jest przez Agencję FallWork. W związku z tym to my odprowadzamy wszystkie należne składki i zaliczkę na poczet podatku dochodowego. Państwo opłacają wyłącznie wystawioną przez nas fakturę VAT.

Aby nawiązać z nami współpracę, wystarczy skontaktować się z naszym biurem telefonicznie lub poprzez formularz. Nasz pracownik skontaktuje się z Państwem, aby omówić szczegóły. Następnie podpisujemy umowę o współpracy w zakresie usługi leasingu pracowników lub rekrutacji pracowników stałych.

Podpisanie umowy o współpracę nie wiąże się z żadnymi kosztami. Jedną z naczelnych zasad naszej działalności jest reguła success fee, to znaczy pobieranie wynagrodzenia za osiągnięte efekty. Oznacza to, że płacą Państwo wyłącznie po pomyślnym zakończeniu projektu rekrutacyjnego bądź za czas przepracowany przez  naszych pracowników tymczasowych.