pl de ua
 Szybki kontakt

FallWork Sp. z o.o.
adres: ul. Towarowa 35,
61-896 Poznań
tel. +48 61 662 75 00
fax. +48 61 662 75 01
e-mail:

Złe nawyki, które utrudniają znalezienie pracy.

30 Maja 2019
Każdy ma jakieś przyzwyczajenia i nawyki. Gorzej, jeśli dotyczą one sfery pracy i uniemożliwiają znalezienia wymarzonego stanowiska. Jakie myślenie i nawyki mogą być przeszkodą przy rekrutacji?
Mimo że w sieci można znaleźć wiele poradników na temat, jak przygotować poprawnie CV, jak się zachowywać czy ubrać na rozmowę kwalifikacyjną, i tak wiele z tych porad ulatuje w obliczu ludzkich przyzwyczajeń lub stereotypów. Prawdą jest, że każdy nawyk da się wyciszyć, zminimalizować chociaż na chwilę, a nawet go zwalczyć. Okazuje się, że większość złych nawyków, które utrudniają znalezienie pracy, wynika po prostu z lenistwa i z braku chęci pracy nad sobą.

Wysyłanie jednego CV na wiele stanowisk pracy

To najczęstszy błąd, a zasada powinna być prosta: jedno stanowisko to osobne CV. Nie ma sensu tworzyć jednego zbiorczego dokumentu, ciągnącego się na kilka stron i uwzględniającego każdy kurs, zainteresowanie czy umiejętności, skoro one akurat na danym stanowisku nie są nawet wymagane.
Wskazówka: Przygotuj kilka wersji CV w zależności od stanowisk, o jakie się starasz. Pamiętaj, aby każda wersja zawierała komplet informacji. Koniecznie analizuj oferty pracy i zmieniaj swoje CV, jeśli w wymaganiach pojawia się kwestia, której u siebie nie uwzględniłeś, a masz w niej doświadczenie.
Zobacz jak napisać dobre CV:   https://www.fallwork.pl/Dla-Kandydatow/Jak-Napisac-CV

Za dużo/mało doświadczenia

Doświadczenie zawodowe jest niezbędne, aby dostać dobrą pracę. Doczekaliśmy się czasów, kiedy zmiana pracy co dwa lata nie wzbudza podejrzeń, szczególnie w branżach kreatywnych, jednak zbyt częsta zmiana może być sygnałem dla rekrutera, że coś może być nie tak. Zastanawiający jest również brak doświadczenia, więc jeśli kandydat ma krótki staż pracy, warto, aby wzbogacił swoje CV o dodatkowe sekcje jak umiejętności, kursy, praktyki i staże.
Wskazówka: Warto pokazać się przyszłemu pracodawcy jako osoba która stawia na samorozwój i która chce dołączyć do zespołu na dłużej. Jeśli w CV występują duże luki między zatrudnieniem lub często zmieniałeś pracę, przygotuj od razu argumenty, dlaczego tak się stało. 

Roszczeniowa postawa 

Panuje przekonanie, że młode pokolenie nie stara się, a chce dużo zarabiać. Stąd słyszymy ciągle historie, że rozmowa kwalifikacyjna najczęściej zaczyna się od rzucenia przez kandydata stawki, jaką chce zarabiać, oraz benefitów, jakie chce otrzymywać. Przez to rysuje się dość nieciekawy obraz młodego człowieka, który chce dużo odpoczywać i sporo zarabiać. To kolejne błędne myślenie i nastawienie. W rozmowie kwalifikacyjnej chodzi bowiem o to, aby pokazać się właśnie jako aktywny pracownik, którego zatrudnienie firmie przyniesie korzyści.
Wskazówka: Pamiętaj, że warto się cenić, ale nie oznacza to wcale, że trzeba być roszczeniowym. Wszystkie ustalenia z firmą dotyczące wynagrodzenia i obowiązków powinny być ustalone na drodze dialogu, a nie roszczeń, które pracodawca ma spełnić. 

Czekanie aż pracodawca sam Cię znajdzie

Obecnie jest wiele automatycznych rozwiązań, dzięki którym szybko i bez wysiłku można znaleźć pracę. Jest to bolączka dzisiejszych czasów, ponieważ kandydatowi wydaje się, że szuka pracy, ale poza tym nie robi. Tymczasem poszukiwanie pracy to proces, który wymaga aktywności.
Wskazówka: Zainteresuj się firmami z branży, która cię interesuje, i wysyłaj CV bezpośrednio do nich. Aktywne angażowanie się oraz bezpośredni kontakt może szybciej przynieść Ci wymarzoną pracę.
Zobacz oferty pracy:  www.fallwork.pl/Oferty-Pracy


Znalezienie pracy nie jest zadaniem łatwym. Gorzej, jak sam kandydat sobie to zadanie utrudnia przez złe nawyki. Jeśli więc poszukujesz pracy, zaplanuj sobie krok po kroku, Przede wszystkim jednak uwierz w siebie, bo jeśli ty w siebie uwierzysz, to pracodawca tym bardziej.

 Powrót do listy aktualności

Facebook
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj ×