pl de ua
 Szybki kontakt

FallWork Sp. z o.o.
adres: ul. Towarowa 35,
61-896 Poznań
tel. +48 61 662 75 00
fax. +48 61 662 75 01
e-mail:

FallWork patronem badań opinii pracowników! Zobacz raport

29 Stycznia 2019

Dynamika na rynku pracy w Polsce skłoniła portal Aplikuj.pl do przeprowadzenia badania, w którym zbadane zostały doświadczenia i opinie osób zatrudnionych oraz poszukujących pracy w kontekście procesów rekrutacji. Sondaż został przeprowadzony za pomocą kwestionariusza online pod koniec 2018 roku.

Doświadczenia rekrutacyjne kandydatów

Skierowane do zatrudnionych i poszukujących pracy ankiety poruszały temat poszczególnych elementów rekrutacji. Ankietowani opowiedzieli m.in. o tym, co sprawia im największą trudność podczas rozmowy kwalifikacyjnej, co powinny zawierać ogłoszenia o pracę, a także na jakie aspekty zwracają szczególną uwagę, kiedy decydują, czy przyjąć daną ofertę pracy. Okazuje się bowiem, że już nie tylko wysokość wynagrodzenia jest dla nich ważna.

Wyniki ankiety już dostępne

Wyniki z bania zostały uzupełnione o komentarze specjalistów z branży. To wskazówki dla kandydatów odnośnie odpowiedniego przygotowania do rekrutacji, jak i do pracodawców, którzy znajdą m.in. informację, jak powinno wyglądać ogłoszenie o pracę, które zgromadzi pulę wartościowych aplikacji. 

Raport został także wzbogacony o prognozę zmian na rynku pracy w 2019 roku. Wszystko wskazuje bowiem na to, że choć zbliżamy się w Polsce do modelu rynku pracownika, to obie strony są od siebie silnie zależne i troska o wzajemną relację na linii rekruter-rekrutowany odgrywa kluczową rolę.

Szczegółowe wnioski z badania, wraz z raportem w wersji PDF, dostępne są na stronie z raportem: 
https://www.aplikuj.pl/badanie-jakosci-rekrutacji

 Powrót do listy aktualności

Facebook
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj ×